Juliana Antožyová: Cestovanie je pre mňa krásna škola života

Julka Antožyová z Life is better in bikinis alebo život je lepší v bikinách je travel blogerka, ktorá nác poctila ďalším rozhovorom. Chcete vedieť, ktoré destinácie sú dostupné pre bežných ľudí? Alebo akým zvieraťom by chcela byť? to a oveľa viac šaleného sa dozviete v rozhovore. Yééy!

 

Juliana Antožyová
Gili

 

 

Čo na cestovaní tak veľmi miluješ?

Objavovať! Najviac ma na cestovaní baví spoznávanie nových kútov sveta. Mám to vždy spojené s objavovaním novej kultúry, náboženstva, jazyka, nových chutí a vôni v kuchyni… Veľmi sa mi na tom páči, že sa počas cestovania učím a je to pre mňa krásna škola života.  

 

 

„Počas cestovania sa učím a je to pre mňa krásna škola života.“  

 

 

Bojíš sa niekedy, keď ideš do ďalekej krajiny?

Nebojím, veď kto sa bojí nech nechodí do (pra)lesa! Cestujem hlavne po krajinách a oblastiach kde nie je vojnový stav či život ohrozujúce situácie. Občas sa stane, že prídem do mesta, kde dostanem upozornenie najmä od domácich ľudí, aby som nešla tam či onam alebo bola ostražitá, pretože sa napríklad kradne v turistických oblastiach (vreckári, krádeže na motorkách a podobne). To mám vtedy oči na stopkách a zbytočne neprovokujem. Veľký rešpekt mám aj pred rôznymi exotickými chorobami po tom, čo som na Bali prekonala tropickú horúčku Dengue, no bohužiaľ vo veľa prípadoch ide o choroby, ktorým nedokážem predísť a spôsobuje ich napríklad obyčajné uštipnutie komárom. 

 

 

Juliana Antožyová
Juliana Antožyová, Life is better in bikinis

 

 

Juliana Antožyová
Mesto Ubud, ryžové polia

 

 

Kam sa chceš dostať s blogovaním? Máš nejaký cieľ?

Blogovanie pre mňa na začiatku bolo len hobby, ktoré sa posledné mesiace mení na viac profi úroveň. Pre mňa je veľmi dôležité to, aby ma blogovanie stále bavilo a napĺňalo a to je taký môj najhlavnejší cieľ. Nepodľahnuť tlaku médií, followerov a rôznych firiem a neísť do situácií/spoluprác, s ktorými niesom 100% stotožnená. Samozrejme mám aj nejaké vlastné vízie a plány kam by som to snáď už čoskoro vedela s blogom posunúť, ale o tom budete počuť až keď bude ten správny čas. 🙂

 

Keby si necestovala a neblogovala, čo by si rada robila za prácu?

Okrem toho, že cestujem a blogujem mám môj vlastný Bali projekt GadoGado.cz, ktorému sa denne venujem a je mojou veľkou vášnou a zároveň aj prácou. Blog je teda v mojom prípade “práca” číslo dva a prvenstvo má stále GadoGado.cz. Ak by teda náhodou niekedy nastal scenár, že by som prestala s Gadom a tiež s blogom, tak myslím že by som si chcela hľadať uplatnenie v oblasti social médií a marketingu. To je práve to, čo mi momentálne pri oboch mojich projektoch aj GadoGado.cz a aj pri blogu zaberá najviac času a úsilia. 

 

Juliana Antožyová
Madam Eva

 

Akým zvieraťom by si chcela byť a prečo?

Haha tak to je otázka! Chcela by som byť sťahovavým vtákom a lietať po svete. No a v prípade, že by ma niekto v predchádajúcich životoch hneval, s radosťou by som mu venovala jedno moje vtáčie “šťastie” priamo na hlavu! 😀  

 

O čom „tajne“ snívaš?

Ja som veľký snílek, no nebojím sa sny meniť na skutočnosť a asi aj preto už tretí rok žijem na vysnívanom ostrove čiže na Bali a makám na vysnívaných projektoch, ktorými sú GadoGado.cz a môj cestovateľský blog Life is better in Bikinis. Sny si rada plním a ešte radšej vymýšľam nové, o ktorých ale nerada hovorím verejne ešte pred ich naplnením. Veď ako povera hovorí, sen sa nemá prezradiť, pretože sa ti potom nesplní.

 

Aké miesto by si odporúčila navštíviť ako profesionálny cestovateľ bežným ľuďom? 

Miesta, ktoré si môžu finančne a hlavne časovo dovoliť. Človek by si totiž mal také dovolenky/výlety užívať naplno a neprepočítavať každú jednu korunu či musieť vynechať nejaké zastávky na dovolenke len preto, že na to nemá dostatok času. Odporúčila by som im tiež, aby si zvolili vhodného parťáka/partiu na cesty a potom už je naozaj jedno kam, pretože dôležitejšie je s kým. Moje obľúbené miesta v Európe sú Barcelona, San Sebastián, Berlín, Rakúske Alpy v oblasti Zell am See, ale aj napríklad České Švajčiarsko. Z Ázie určite odporúčam navštíviť Kambodžu, Vietnam alebo môj druhý domov Bali. No a ďalšie destinácie po svete, ktoré som si zamilovala sú určite Austrália, Nový Zéland či Florida a Bahamy. 🙂

 

 

Sleduj aj Julkine články na webe:

lifeisbetterinbikinis.net

gadogado.cz

 

Jej super instagram: instagram.com/life_is_better_in_bikinis

a samozrejme Facebookovú stránku: facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli

 


Zdroj foto: Juliana Antožyová

Ďakujeme Julke za rozhovor!

Bára

.bs.