Dá sa vôbec všetko stíhať?

Vytvorili sme moderné technológie, aby nám ušetrili čas. To, ako to reálne dopadlo, so dokážeme domyslieť už všetci. Ušetrený čas venujeme práve nazad technológiám. Najmä fenoménu sociálnych sietí. Dá sa z toho vôbec vymaniť?

Sociálne siete sú skvelé. Radi komunikujeme so svojimi priateľmi či hľadáme nových. Prezentujeme svoje dokonalé fotografie a svoj dokonalý život. Máme všetko, ale stále nie sme akosi spokojní s dianím. A život sa ženie a ženie. Deň zrazu ubehne ako voda, ledva stihnete vypiť svoju raňajšiu kávu. A to je riadny prúser.

 

barbora šimašková, jaroslav šebeš
Bára v Tatrách

Rozmýšľali sme či sa dá život spomaliť a dali sme dokopy niekoľko tipov, čo sme vymysleli. Pridáte sa?

Budete ich dodržiavať s nami?

 

  1. Robte menej. A ešte dodám, že poriadne. Multitasking je nový životný štýl spoločnosti a ja vás vyzývam, aby ste v tomto boli hipsteri. Poďte spolu s nami proti spoločnosti a zadávajte si jednu úlohu na daný okamih. A medzi jednotlivými úlohami si vyčleňte čas na seba. Aj keby to malo byť pár minút na to, aby ste KONEČNE vypili kávu z rána. Ani sa nenazdáte a budete efektívnejší.

 

  1. Žite v prítomnosti. Aj keď rôzne filozofické smery hovoria, že to nie je možné, lebo existuje len minulosť a budúcnosť. Ak sa vám začnú myšlienky hrnúť na blbosti v budúcnosti, pomaly ich pritiahnite nazad. Nikto sa nestane majstrom zo dňa na deň. Moja mama vždy hovorila, že strach z budúcnosti pokazí pocity prítomnosti. Myslíte, že mala pravdu?

 

  1. Odpojte sa. Z internetu. Telefón hoďte do kúta vedľa počítača a dajte si pohov. Tiež patríme medzi závislákov na nete a sociálnych sieťach. Stačí si prezrieť naše instagramy: BarborkaJaroslav. Ale musíme sa vám pochváliť. Na dovolenke v Tatrách sme si povedali dosť. Mobil sme využívali iba na fotenie (lebo sme zabudla nabíjačku na fotoaparát…typické…). Prvý deň nás trošku mykalo a nutkalo nás prihlásiť sa, ale garantujem vám, keď to prekonáte je to úchvatný a neopísateľný pocit. Po anglicky sa to nazýva „the joy of missing out“, teda potešenie zo zameškaných informácii.

 

Lomnický štít, Skalnaté pleso
Pohľad na Lomnický štít zo Skalnatého plesa, foto: prírodný kamenný statív

 

 

  1. Svoj voľný čas teraz môžete venovať ľuďom okolo vás, prírode alebo podpore malých podnikateľov vo výbornej cukrárni. Skúste si všímať drobností. Reliéfy na dverách, okolo ktorých chodíte každý deň. Nálepky na odkvapových rúrach alebo semaforoch. Novovysadené kvety. Kvety, ktoré to majú najhoršie za sebou…

 

  1. Vychutnajte si jedlo. Úprimne, jesť pomaly a vychutnávať nebol u mňa ktovieaký nápad (Báry, Jaro stále zje všetko, čo mu naservírujem. Musí.). Odrazu som zistila, že Milka chutí ako múka alebo nejaký divný prášok na pranie. A paradajky chuť pre zmenu nemajú vôbec. Za to jablká sú lepšie a vznikajú o nich krásne rozprávky. Hoci, keď mi maminka kúpila červené jablko, tak som ju dva dni podozrievala, že ma chce otráviť. Ale nebojte sa, zrkadlo sa so mnou ešte nerozpráva. Maminka už naštastie áno.

 

 

Čo z toho ste vyskúšali vy? Dajte mi vedieť dole pod komentáre alebo na našej facebookovej stránke:

 

→→→ facebook.com/dennikdvochsnilkov ←←←

 

Žiaden názor neostane nepovšimnutý.

 

.bs.