Alexandra Kováčová: Cestovanie posilnilo moju vieru v ľudstvo

Jej lietanie na padákoch a prekonávanie samej seba je skutočne crazy. Keď si prečítate jej blog, zistíte, že je fun. Stačí sa pozrieť na akúkoľvek jej fotku a pochopíte, čo je sexy. Viete o kom je reč?

Crazy sexy fun traveler alias cestovateľka Alexandra Kováčová nám obetovala chvíľku zo svojho času a my sme ju s radosťou vyspovedali.

 

Keď si začínala písať, tušila si, aký úspech bude mať tvoj blog?

Asi to bude znieť niekomu zvláštne, ale ja som začala blogovať práve preto, aby som si z blogu vytvorila svoju prácu. Teraz v septembri to bude 7 rokov čo som si založila blog a z toho sa ním živím už 6 a pol roka na plný úväzok. Pracujem na blogu a na sociálnych sieťach každý deň, takže som dúfala, že z toho bude úspech. Nedá sa povedať, že som to tušila, ale verila som tomu, že to tak bude. A vieš ako sa hovorí, že keď niečomu človek naozaj verí, celý vesmír sa spojí, aby mu to splnil. Tak to bolo aj v mojom prípade 🙂

 

 

 

 

Aký okamih na tvojich cestách zmenil nazeranie na svet?

Bolo ich veľmi veľa, a stále sa také okamihy stávajú. Čo môžem ale vypichnúť je návšteva chudobnejších miest, kde miestni ľudia nemajú skoro nič v porovnaní s nami, ale napriek tomu sú nesmierne šťastní a vážia si aj to málo čo majú. A k tomu aj keď som sa dostala ku jóge a meditácii, to ma tiež veľmi ovplyvnilo. Takisto to, ako úplne neznámi ľudia mi dokážu pomôcť, keď niečo v zahraničí potrebujem. Ešte sa tak moja viera v ľudstvo len posilnila.

 

 

„Úplne neznámi ľudia mi dokážu pomôcť, keď niečo v zahraničí potrebujem.“

 

 

Kam sa najbližšie chystáš? Čo ovplyvňuje výber lokality, kam vycestuješ?

Najbližšie idem na 26 dní na Maledivy, kde budem polovicu času spolupracovať s jednou cestovkou a robiť jej reklamu, a zvyšok asi s nejakými hotelmi a samozrejme aj oddychovať. Destinácie si vyberám na základe viacerých faktorov: počasia, aby tam nebola hlavná sezóna, ideálne neplatiť za víza, podľa toho, kde ma pozve nejaká firma, aby sme spolupracovali, kde sú blogerské konferencie, kde sa mi bude páčiť atď. Tiež sa snažím nelietať z jedného kontinentu na druhý každý mesiac zbytočne a keď je u nás zima, ja som niekde v teple a zase v Európe som viac počas nášho leta. V zime sa snažím striedať kontinenty tak, že jednu zimu som niekde v Ázii, a ďalšiu na Americkom kontinente preto, aby sa mi neomrzela tá istá kultúra a nezačala som ju brať už ako samozrejmosť. Stále počas cestovania potrebujem mať pocit, že je každý deň iný, a keď sa nič nemení, nie je to tak. Potrebujem wow efekt, preto striedam poctivo kultúru a spôsob života, ktorým miestni okolo mňa žijú. Dúfam, že to dáva zmysel, ale mne určite.

 

 

 

 

V dnešnej dobe, keď pri každom zapnutí televízie vidíme desivé scény zo zahraničia, nechytá ťa občas úzkosť, keď cestuješ do inej krajiny?

Ani nie, ja správy nepozerám celý život a ani si nič negatívne nečítam. Tiež už nepozerám filmy, kde sa ľudia zabíjajú a pod. Je síce pravda, že nejaké negatívne správy, že čo sa kde stalo v zahraničí sa ku mne napriek tomu dostanú, lebo mi to niekto povie alebo to vidím na Facebooku, ale napriek tomu ma to nedokáže odradiť. Mestá a štáty sú obrovské a nemôžem myslieť len na 1 zlú vec, čo sa kde stala, keď niekam idem. Aj doma sa dejú zlé veci a nedá sa zatiaľ odsťahovať na Mesiac, kde nebude nikto, kto by mi mohol potenciálne, ale veľmi nepravdepodobne ublížiť. Ja sa sústreďujem na pozitívnu energiu a tú si priťahujem k sebe aj na cestách. Niekedy to tak nebolo, ale už áno, hlavne vďaka jóge, pozitívnym afirmáciam a pod.

 

 

„Potrebujem wow efekt, preto striedam poctivo kultúru a spôsob života, ktorým miestni okolo mňa žijú.“

 

 

Premýšľala si niekedy nad tým, že by si skoncovala s blogovaním? Čo by si rada robila?

Asi tak každý druhý týždeň celých 7 rokov haha… Ale nie, párkrát som už mala takú krízu, keď mi nejaké veci nevychádzali ako som si ich predstavovala, ale potom sa ukázalo, prečo to tak bolo. Raz mi dokonca hackli blog a vtedy mi došlo, že si môj život bez neho nedokážem predstaviť. Pre mňa je to ako moje dieťa. Kto sa zbaví svojho 7-ročného dieťaťa, o ktoré sa staral a stará každý deň len tak? Málokto, že? Ja teda do tejto kategórie bezcitných ľudí nepatrím. Navyše, neznášam autority, nerada sa prispôsobujem ostatným a neviem si predstaviť mať prácu, kde mám šéfa, ktorý mi hovorí, že teraz mám niečo urobiť, lebo to on chce. Dokážem sa sústrediť na povel, lebo to chce niekto iný? Nechcem taký život ani za milión. Postupne blog posúvam ďalej, a vyvíja sa samozrejme rôznym smerom, ale stále sa živím blogom. V poslednej dobe sa sústreďujem na predaj ebookov, ktoré som napísala a na live prednášky a kurzy, čo som niekedy neznášala.

 

 

Aký najväčší strach sa ti podarilo prekonať na cestách a ako?

Je ich niekoľko. Strach z výšok, a to presne tým, čoho sa najviac bojím: paragliding, sky diving, vysoké budovy, let ultraľahkým lietadielkom a dokonca som 2 roky pracovala ako letuška. Ak sa chceš prestať niečoho báť, potrebuješ robiť presne to, čoho sa bojíš. Tiež som bola vždy introvert a bála som sa hovoriť pred ľuďmi, tak som začala vystupovať na verejnosti, organizovať prednášky, kurzy atď, kde potrebujem prednášať. Už je to oveľa lepšie, hoci je stále na čom pracovať.

 

 

Prezradíš nám, aký je tvoj najväčší sen?

Môj najväčší sen, okrem navštívenia všetkých štátov na svete, je byť jednoducho šťastná a kľudná každý deň. A nájsť si chlapa, ktorému z môjho životného štýlu nešibne, a mne z neho tiež nie 😀

 

 

Sledujte Alex na Facebooku: facebook.com/crazysexyfuntraveler

alebo na Instagrame: instagram.com/crazysexyfuntraveler

A ak si neprekliknete na jej web, tak spravíte osudovú chybu: www.crazysexyfuntraveler.com

Alebo na youtube: youtube.com/user/crazysexyfuntraveler


Ak sa vám rozhovor páčil a inšpirovali ste sa na cestovanie, ale nechcete ísť príliš ďaleko, skúste sa inšpirovať v rozhovore: Nie je túra bez Štúra: objavte krásy Slovenska

 

Ďakujeme Alex za jej skvelý rozhovor a poskytnuté fotografie. Je jednoducho najlepšia 😀

 

.bs.