Holka z Moravy: Pokud víte, že vás psaní baví, na nic nečekejte!

Skvelá žena s dobrým vkusom na knihy a talentom na maľbu. Okrem toho aj píše články a učí detičky. Viete o kom je reč? Možno by ste to mali zistiť, pretože takúto ženu len tak nenájdete. Mirka alias Holka z Moravy nás poctila a bonzla na seba veľa zaujímavých info.

 

 

Môžeš sa nám v skratke predstaviť a bonznúť na seba niečo čo nik nevie?

Jsem nejmladší ze čtyř sourozenců a můj nejstarší brácha má přes 50 let. 🙂 To je docela šokující, ne? 😀 Ráda píšu, čtu, hraju divadlo a nově i kreslím, alespoň se o to snažím. Jako malá jsem chtěla být herečkou, což jsem si jako zakladatelka amatérského divadla splnila. Tak teď zase chci být malířkou! 🙂 Jo a mám psa a kočičku, což jsou takové moje dvě mimina. Ale to není tajemství, ví to každý, kdo mě sleduje na instagramu, cpu obě holky na spoustu fotek.

 

 

Moje radosti ze Skotska 🖤 A povím vám – všude dobře, doma nejlíp. 😁

Příspěvek sdílený Mirka 🙋🏻 (@holkazmoravy),

 

 

Aká kniha ťa najviac v živote uchvátila a prečo?

Je to trochu ohrané, vím, ale byl to Harry Potter. Ačkoliv jsem každou z knih četla jen jednou, pokaždé to pro mě byl pro neuvěřitelný zážitek. Každé Vánoce jsem pod stromkem hledala dárek ve tvaru knihy a jakmile jsem našla, co jsem hledala, Štědrý večer pro mě skočil, já se zavřela do pokoje a četla až do Štěpána. Harry Potter je nejlepší fantasy, jakou jsem kdy četla. Napsat něco tak promyšleného a propracovaného, to chce prostě um. Rowlingová vytvořila fenomén, který milují všichni. Kdo tohle umí?

 

„Každé Vánoce jsem pod stromkem hledala dárek ve tvaru knihy.“

 

Venuješ sa aj copywritingu a učiteľstvu. Ako si sa dostala do tejto „situácie“? Dve práce naraz. Stíhaš to?

Tak to je dobrá otázka, zrovna dneska jsem měla chuť bušit hlavou do zdi, co za bič jsem si na sebe upletla. 🙂 K učitelství jsem přišla jako slepý k houslím. Já potřebovala práci, škola učitele. A tak se nějak stalo, že letos budu začínat už čtvrtý rok. A tímto bych ráda vyjádřila obdiv všem učitelům, kteří se této práci věnují celý život. To není práce, to je poslání. Ale naučila jsem se obrovské trpělivosti, protože za zabití dítěte je minimálně šest let, tak si to občas během vyučování v duchu opakuji. 😀 O copywriting jsem se začala zajímat díky Michelle Losekoot, kterou znám osobně ještě z VŠ, a Míša je mi také v této práci vzorem.

 

 

 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí by chceli robiť copywriting?

Dělejte to! Pokud víte, že vás psaní baví, na nic nečekejte! Čím dřív začnete, tím víc se toho naučíte. Praxe je nejlepší, praxe, praxe a pak zase praxe. Pozor, i teorii je potřeba znát. Dobří copywriteři umí o copywritingu dobře učit. S humorem a poutavě. Člověk se pak učí rád.

 

„Pokud víte, že vás psaní baví, na nic nečekejte!“

 

Kto je tvojím vzorom?

Není nikdo, o kom bych si řekla, že chci být jako on(a). Mám spíš negativní vzory, říkám si, jak nechci dopadnout nebo jak se nechci chovat. Co pozitivních vzorů týče, je to spousta lidí a jejich konkrétní činy, které obdivuji. Přeji si mít jejich sílu, jejich talent, jejich houževnost. Můj momentální obdiv má moje maminka, která se stará o svého umírajícího tátu. Věnuje mu tolik lásky, péče a energie, až mi srdce taje. Doufám, že za čas (a snad to bude až za 100 let) pro ni dokážu udělat totéž.

Sledujte Mirku aj na Facebooku na: facebook.com/holkazmoravy/

A samozrejme jej webovú stránku: www.holkazmoravy.cz

 


 

Titulná foto: Mirka

Ďakujeme Mirke za skvelý rozhovor!

.bs.