Nie je túra bez Štúra: objavte krásy Slovenska

Nie je túra bez Štúra nie je iba hra so slovami. Je to sľubne vyzerajúci cestovateľský blog, ale pozor, nie je o Bali ani Maledivách. Zavedie vás priamo k slovenským pamiatkam a všetkému, čo máte rovno pod nosom Vyspovedali sme Rada, strojcu tohto všetkého, čo má so Slovenskom v pláne.

 

Si nováčik na blogovej scéne. Aký impulz ťa donútil začať blogovať?

O blogu som sníval už naozaj dlho, vždy tu boli však “dôležitejšie” veci a tak som sa k tomu ako si nemal. Až život v zahraničí ma podnietil k tomu, aby som sa na to odhodlal a šiel do toho. Tam som si totiž uvedomil, že verím v to, že každý človek by mal robiť to, čo ho baví najviac na svete. Takže som späť na Slovensku a pracujem na tom aj ja.

 

Nie je túra bez Štúra
Radoslav Hoppey

 

Prezraď nám, čo je tvoj najväčší sen?

To je ťažká otázka, lebo asi ako každý, aj ja, mám tých snov celý zoznam. Uvedomil som si však, že mňa veľmi baví aj tá cesta za splením si nejakého konkrétneho sna. A čo je môj najväčší sen? Popri tom aby som bol zdravý ja a rodina, lebo zdravie je základ, aj keď to možno znie ako klišé. Tak verím, že sa mi splní to, aby som robil hlavne to, čo ma baví a napĺňa. Každý deň makám na tom, aby som mal už len jedného šéfa, seba samého.

 

 

Každý človek by mal robiť to, čo ho baví najviac na svete.“

 

Aké je tvoje najobľúbenejšie miesto, ktoré si navštívil a prečo?

Je ťažké si vybrať len jedno miesto. Každé miesto, ktoré som doteraz videl a navštívil, mi niečo dalo a prekvapilo ma, či už v dobrom alebo v zlom. Nemám pre to konkrétne miesto, ale raz za čas ma veľmi baví, ak som niekde úplne sám. Teda len ja, moje myšlienky a ticho. Je to pre mňa mega očista.

 

Čo máš v pláne dosiahnuť s blogom? Čo pre to robíš?

Rád by som sa dostal do takej fázy, aby bol môj blog www.hoppeyr.com mojím fulltime jobom. Viem, je to asi veľký cieľ, ale verím, že sa mi ho podarí postupne dosiahnuť. A čo pre to robím? Mať cestovateľský blog nie je iba o tom, že človek celé dni len cestuje a popri tom o tom píše články. Táto časť je super, ale popri tom veľa času zaberú aj, napríklad, technické veci v rámci blogu. Teda mne to zaberá naozaj veľa času, lebo sa to všetko učím sám. Snažím sa teda vzdelávať v tom ako taký blog funguje a všetky veci s tým spojené. Ako som už spomenul skôr, snažím sa dosiahnuť to, aby som bol už len ja sám sebe šéfom.

 

 

„Pre mňa je Štúr jednou z tých naj osobností slovenských dejín.“

 

Ak by sa Slovensko malo v niečom zlepšiť, v čom by to bolo?

To je naozaj ťažká otázka a neviem či som práve ja ten správny človek, aby sa k tomu vyjadroval. Nerád sa miešam do tém ako politika či ekonomika, lebo sa do nich nerozumiem. Môžem len povedať, že si myslím, že stále je to všetko o ľuďoch. Treba začať od seba, a snažiť sa zlepšovať okolie a myslím si, že takto sa podarí postupne zlepšiť aj našu krajinu vo viacerých oblastiach.

 

Nie je túra bez Štúra – prečo práve Štúr? Čo ťa na ňom zaujalo?

Pre mňa je Štúr jednou z tých naj osobností slovenských dejín a jednoducho, keď sa povie Slovensko, medzi prvými ma napadne práve on. Blog som preto prepojil práve so Štúrom, a keďže je môj blog o cestovaní po Slovensku, tak sa mi to zdalo ako dobrý nápad. Tetovanie Štúra mám však na ruke už dlhšie ako blog.

 

Sledujte Nie je túra bez Štúra aj na Facebooku: facebook.com/hoppeyrcom/

 

Ďakujeme Radkovi za jeho skvelý rozhovor!

.jbs.