Zahrajme sa na Tarzana

Ak máte radi oslavy výročia (ako my), ale nechcte ísť len na nudnú večeru, odporúčame vám celkom adrenalínový zážitok vo výške asi 5 metrov nad zemou.

Nepotrebujete bobríka odvahy, aby ste prešli prekážkami, ktoré vás čakajú v lanovom parku. My sme vyskúšali lanový park v Brne v Českej republike – Jungle park!

 

Jungle park sa nachádza v parku Anthropos. Jazdia sem trolejbusy 25,37, 50 a 55 alebo sa môžete doviesť šalinou (=električka po brnensky) na Pisárky a kúsok prejsť pešo. Čaká vás asi 10 minútová prechádzka cez park, kým prídete do lanového parku.

Prekážky sú umiestnené v rôznych výškach podľa typu trasy. Park ponúka trasy pre deti ako Balúová Junior trasa alebo Maugliho detská trasa. Pre nadšencov je tu Šer Chánova adrenalínová trasa. My sme si vybrali Základnú trasu, ktorá pozostáva z 33 prekážok vo výške 3 – 7 metrov nad zemou. Ku koncu až plačete, lebo to nemá konca. Najmä ak nemáte žiadnu kondíciu.

Pre ľudí, čo sa boja výšok je to veľmi zaujímavá skúsenosť, ak prekonajú svoj strach. Musím povedať, že ja sa výšok nebojím a verím, že aj pre ostatných bude väčší problém ako sa dostať zo stromu na strom než ako vysoko ste. 🙂

Na začiatku sme zaplatili poplatok a navliekli nás šikovní majstri lezci do lezeckých postrojov. Na hlavu sme si dali helmy a na ruky už dosť ošúchané rukavice. A zábava sa mohla začať.

 

Prvá prekážka bola fajn. V skutočnosti asi najľahšia. Spočívala mini „lanovke“ a v hesle: zavesíš sa a ideš. Mala iba pár metrov, ale plne to vynahradila v ďalších prekážkach. Tie vám už spoilerovať nebudem, iba načrtnem, že som sa cítila ako opica v džungli. 

Za najdesivejšiu prekážku považujem „tarzanovský prelet zo stromu na strom„, ktorý spočíva v tom, že sa nohou postavíte do lana a zhúpnete sa. Ľahko sa to hovorí, ale keď tam stojíte a máte skočiť, nie je vám všetko jedno. Inštruktor, ktorý si nás všimol, nám dal skvelú radu:

 

„Moc nad tím nepřemýšlejte!“

 

A v duchu tejto rady sa niesla už celá výprava.

 

Mimochodom, konečne som pochopila, prečo Tarzan jačal pri letu zo stromu na strom. Nerobil to z radosti… Aj zo mňa vyleteli divné zvuky pri niektorých skokoch.

 

Bilancia:

  • 1x odreté koleno
  • 1x odretá ruka
  • 2x facka lanom
  • 1x zošúchané ruky

(…a všetko bola moja vina…)

Ale aspoň sa môžeme pýšiť takouto fotkou, yey!

.bs.