Lucia Brezianska: Musíte nájsť to, čo milujete a ísť si za tým

Lucia Brezianska je človek, ktorý sa musel stratiť na opačnom konci sveta, aby našiel to, čo má celý čas v sebe. Skvelé zábery, cieľavedomosť a pekný úsmev sprevádzajú každú jej cestu a neváha sa o ne podeliť. Pozrite sa so mnou, kto sa skrýva za kamerou! 

V najbližšej dobe ťa čaká Island. Čo od neho očakávaš?

V podstate nič. Naučila som sa, že najlepšie je na cestách nič neočakávať. Tak ako to bolo aj v prípade Srí Lanky – nečakala som od nej nič a dala mi veľa. Ale verím, že Island bude veľké dobrodružstvo. Napr. som dlhšie nešoférovala a nemám poňatia ako sa mení pneumatika. No a v pláne máme hlavne offroady a brodenie riek, takže to bude zaujímavé. Preto určite sledujte našu cestu na mojej stránke: facebook.com/lucia.brezianska/.

 

Foto: Lucia Brezianska

Si známa svojimi videami, zaujímalo by ma, kam by si sa chcela svojim filmovaním dostať? Čo pre to robíš už teraz?

Začala som sa teraz venovať svadobným videám a prekvapivo ma to veľmi baví a keďže sa tým chcem živiť, sa snažím zlepšovať najmä v tomto smere. Ale raz by som chcela natočiť také cestovateľské video, ktoré by obletelo celý svet a na ktoré by som bola naozaj hrdá.

 

~ If you won’t work on your dreams, someone will hire you to build theirs ~ Tenerife 📍

Příspěvek sdílený LUCIA BREZIANSKA 💋 (@lucia.brezianska),

Italy is my most favourite country ✌️that food, culture and amazing people ! 👌Roman Forum, Rome 🇮🇹

Příspěvek sdílený LUCIA BREZIANSKA 💋 (@lucia.brezianska),

 

Aké momenty by si chcela zachytiť na kameru

Najviac si cením, keď zachytím tie pravé nefalšované emócie. Tie totiž tvoria základ každého môjho videa. Ale ak by som napríklad dokázala zachytiť zblízka nejaký prírodný úkaz ako je tornádo (ktoré ma inak neskutočne desí), to by malo pre mňa veľkú cenu a určite by som na ten moment nikdy nezabudla.

 

Ktorý okamih na tvojich potulkách ti najviac zmenil pohľad na svet? Opíšeš nám ho?

Určite plavba po Indonézii. Táto plavba mi dala najviac – intenzívnych zážitkov, pocitov, ale hlavne mi zmenila pohľad na svet. Na veľa veciach, ktorým v bežnom živote pripisujeme veľký význam, prestalo záležať – po čase sme už chodili špinaví, neumytí, miestami neoholení, nenamaľované. Bolo jedno, čo sme mali na sebe, ako vyzeráme, čo robíme. Žiadne mobily, tablety, internety. Tento pocit slobody som nezažila snáď od detstva. To, na čom záležalo vtedy najviac, bol prítomný okamih, smiech, radosť a láska – a to som si preniesla aj do svojho bežného života.

 

Storm in such a paradise? ⛈Yes please ! 🙈

Příspěvek sdílený LUCIA BREZIANSKA 💋 (@lucia.brezianska),

 

Čo by si poradila ľuďom, ktorí sa nevedia vo svojom živote rozhýbať a splniť si svoje túžby/sny?

Čo som si aj ja uvedomila v poslednej dobe je, že prirodzene inklinujeme k pohodlnosti, konformite a istote. Je ľahké nachádzať výhovorky, prečo do toho nejsť, no ťažšie už urobiť ten prvý krok, veriť si a dať do toho všetko. V takých chvíľach si spomeniem na slová od Steva Jobsa, kde opisoval, že strach z neúspechu a všetky ostatné prekážky, ktoré nás brzdia sa zoči-voči smrti stanú bezvýznamnými. Vždy si predstavím, ako ležím na smrteľnej posteli a obzerám sa spätne a ľutujem veci, ktoré som neurobila. To ma ženie vpred. Musíte nájsť to, čo milujete a ísť si za tým, inak sa ocitnete na ten posteli vy a budete si hovoriť „čo ak…“.

 

Ktorá vlastnosť ťa najviac hnevá na ľuďoch a ktorá ťa vie zas potešiť? Čo ťa najviac vytáča na sebe a čo si najviac na sebe vážiš? Čo by si pridala do charakteru každého človeka?

Na ľuďoch ma najviac hnevá, ak sa nemôžem na nich v ničom spoľahnúť, klamú alebo im chýba inteligencia. Naopak ma veľmi teší, ak sú rozhľadení, dobrosrdeční a vedia ma rozosmiať. Medzi moje horšie vlastnosti musím určite zaradiť impulzívnosť, tvrdohlavosť a pojašenosť – vždy ma to dostane do problému. Naopak si na sebe vážim priebojnosť a schopnosť snívať vo veľkom. A myslím, že dnes ľudom chýba najmä tá empatia a ľudskosť – keby sme to pridali do charakteru každého človeka, verím, že svet by bol krajším miestom.

 

Luckine videa si môžete pozrieť na jej youtube kanály alebo na webovej stránke: www.luciabrezianska.com

 

When dreams come true 😍🎈

Příspěvek sdílený LUCIA BREZIANSKA 💋 (@lucia.brezianska),

titulná foto: Lucia Brezianska

.bs.