Ako si upraviť Facebook podľa seba

Facebook vie byť neskutočne otravný, najmä ak vám ukazuje čo lajkla vaša známa vašej známej. A vás známa známej vôbec nezaujíma. Na druhú stranu vás zaujímajú vami lajknuté webové stránky, ale tie sa v tej spleti obrázkov detí, šteniatok či motivačných citátov akosi strácajú. Dá sa to upraviť? Dá! A tu je jednoduchý návod:

 

Prihláste sa na svoje facebookové konto na facebook.com. Kliknite vpravo hore na šípku a vyberte „News Feed Preferences“ respektíve „Nastavenia Noviniek“

 

 

Objaví sa vám takáto tabuľka s preferenciami:

 

 

Vyberte si koho chcete vidieť ako prvého. Teda človeka, ktorého radi sledujete. Alebo stalkujete. Uľahčí vám to prácu 😀

 

 

 

Ak ste niekoho prestali sledovať, môžete s tým opäť začať:

 

 

Facebook vám mile rád navrhne ďalšie stránky, ktoré by sa vám mohli páčiť. Potešíte nás, ak si medzi ne pridáte aj našu stránku: facebook.com/dennikdvochsnilkov/

 

 

Ak chcete pozrieť stránky, ktoré ste lajkli a zrušiť ich sledovanie, choďte na svoj profil, kliknite na „viac“ a na „likes“. Zobrazí sa vám zoznam stránok, ktoré sledujete.

 

 

Vedľa každej stránky sa nachádza „Like“ a šípka. Po kliknutí na šípku môžete pohodlne stránu „odlajknúť“ bez toho, aby ste hľadali a klikali každú stránku samostatne. Yey!

 

 

 

Niečo podobné môžete spraviť aj medzi „Priateľmi“. Rozkliknite si ich zoznam. Keď podržíte myš na každom mene, zobrazí sa vám malá tabuľka s možnosťami. Môžete zrušiť priateľstvo alebo ich prestať sledovať.

Keďže som sa stretla s ľuďmi, ktorí o tomto nevedeli, dúfam, že teraz v tom majú jasnejšie. Ostatní ostrieľaní facebukáči mi môžu napísať do komentára skvelé triky, ako sa da ešte sociálna sieť upraviť podľa svojich záujmov.

Opäť dávam do pozornosti náš facebook: facebook.com/dennikdvochsnilkov/, tak mi spravte radosť! 🙂

 

.bs.