Žiť v danom momente? Skúsila som za vás…

Pred rokom som videla film Tajný život Waltera Mittyho. Bolo priam fascinujúce ako som sa v ňom našla. Chvíľu som mala pocit, že toto je Truman show. V hlave mi utkvela jedna veta:

 

„Ak sa mi moment veľmi páči, nechcem si ho kaziť fotením. Chcem ho prežiť.“

 

Pár dní na to som šla na výlet. Ja som veľký fotografický maniak = taký malý japonský turista. Najmä na prírodu. Musím ju mať z každého uhla až kým fotka nie je dokonalá. Lenže postupne, hoci som si to ihneď neuvedomila, strácala som pôžitok z okamihu.

Plavila som sa na lodi, keď začala okolo mňa lietať neskutočne modrá vážka. Fotoaparát som mala pripravený a prst na spúšti, keď vážka pristala hneď vedľa mňa.

Ale neodfotila som ju. Pár sekúnd som sa na ňu pozerala a snažila sa ju zapamätať. Mňa nie je ťažké ohúriť, ale modré telo a krídla, od ktorých sa odrážali asi všetky farby dúhy, by ohúrili kohokoľvek.

 

Tento moment mi už nikto nevezme a aj napriek tomu, že z neho nemám fotografiu, ma bude tento malý zážitok sprevádzať do konca života. Myslíte si, že je to príliš malá drobnosť, aby ma ovplyvnila? Možno aj je. Ale čo po tom, keď si vďaka tomuto okamihu dokážem vychutnať tie veľké.

 

V dobe instagramových profilov je veľmi jednoduché zabudnúť na užívanie okamihu. Musíme všetko odfotiť a zaznamenať. A zdieľať. U niektorých ľudí sa skutočne desím, že čoskoro uvidím ich bobek a hrdú tvár vedľa neho. Na jednu stranu to chápem, je skvelé sa poriadne vys***. Na druhú stranu, nie o všetkom túži spoločnosť vedieť.

 

Ak ste na tom lepšie než som bola ja, tlieskam vám. Aj sa vám pokloním, keď vás stretnem. Ak sa vám článok nepáčil, pokojne ho ignorujte a choďte ďalej. Krása spočíva v tom, že je to vaše rozhodnutie.

 

Tu sme Vám tímovo, ja Bára a Jarko, nakreslili vážku.

Je čiernobiela, pretože chcem, aby ste si ju prezreli a predstavili si, aké farby by na sebe mala vaša vážka. Ak máte viac času, neváhajte si ju zadarmo vytlačiť a vyfarbiť. Ako rada hovorím: fantázii sa medze nekladú! (po kliknutí na obrázok sa objaví pdf súbor)