Daybyme: Spojíme ľudí,ktorí tvoria alebo sa chcú inšpirovať

Kamil Šlosár, Daniel Čačala a Igor Záhradnik sú traja šikovní chlapci, ktorých väčšina ľudí pozná ako správcov komunity DNES. Čo ich viedlo k vytvoreniu takejto komunity? Čo si sľubujú od nového projektu Daybyme? Zistite viac v rozhovore nižšie.

Keby ste sa mali každý charakterizovať jednou vetou, čo by ste o sebe povedali?

KAMIL (profil z Daybyme) : Snažím sa vždy myslieť pozitívne.

DANY (profil z Daybyme) : Som fajn.

IGOR  (profil z Daybyme) : Nesmierne ma napĺňa robiť v dobrom tíme na projekte, ktorý sa dynamicky vyvíja.

 

Kto prišiel s nápadom vytvoriť skupiny DNES…? Aký bol zámer s týmito skupinami?

KAMIL: Hah, jeden večer sme s Danym sedeli a rozmýšľali, ako robiť pekné návštevy na jeden web zameraný na módu a prišli sme na ideu Dnes nosím, ktorú sme ešte v ten večer založili.

DANY: Kamil mi zobral z úst to, čo som chcel povedať ja. Možno by som doplnil iba toľko, že zámer Dnes nosím a ďalších stránok bol úplne iný, aký je teraz. Prirodzený vývin do dokonalosti, haha.

13680498_1761827024057261_6877499611473509781_n

Práca v tíme býva náročná. Zosynchronizovanie, rozličné názory, vízie. Nemali ste s tým nikdy problémy? Podľa čoho si rozdeľujete úlohy?

KAMIL: Každý robí to, čo mu ide najlepšie a aj keď na niektoré veci máme niekedy iné názory, vždy vieme nájsť to správne riešenie, s ktorým bude každý spokojný.

DANY: Nemali, sme skvelý tím. Nemáme presne zadelené úlohy. Napriek tomu ak nenadrobíme nad rámec, tak minimálne všetko, čo má byť. Keď jeden nestíha, druhý potiahne, ale z 99% ťaháme traja vkuse.

IGOR: Sústredíme sa na to, čo každý robí najlepšie. Rôzne toolsy nám pomáhajú koordinovať sa v krátkom čase, čo nám dovolí perfektne spolupracovať aj bez toho, aby sme sedeli na jednom mieste. Perfektné je, že sa dokážeme do veľkej miery navzájom zastúpiť, čo zrýchľuje rozdelenie a výsledok práce.

 

Kto má ktoré DNES na starosti?

KAMIL: Ja spravujem Dnes cestujem, Dnes jem, Dnes čítam a Dnes tetujem.

DANY: Dnes nosím, Dnes obúvam je na moje triko. V tomto režime fičíme s Kamilom už dá sa povedať roky a vyhovuje nám to – Igi nás skvele dopĺňa po technologickej a know how stránke. To je to, čo nám s Kamilom chýbalo.

13615489_887351421394335_8347478621264880029_n

13645270_814411871992228_1353594005487211689_n

Nedávno ste prišli s projektom Daybyme. Čo si od neho sľubujete?

KAMIL: Spojiť všetkých blogerov a neblogerov zo Slovenska a Česka.

DANY: Vizuálna stránka internetu je to, pre čo ľudia na ňom trávia čas. Zastrešujeme kompletne módne, gastronomické a cestovateľské zážitky ľudí zo Slovenska a Česka. Spojíme všetkých, ktorí skvelé zábery tvoria a tých, ktorí sa nechajú radi inšpirovať. A to je majorita ľudí.

IGOR: Viac možností prezentovať krásne fotky v komunite DNES a to spôsobom, ktorý je unikátny. Každý užívateľ alebo business má možnosť dostať sa do dnešného výberu a stať sa známym aj bez toho, aby mal tisícky followerov na sociálnych sieťach.

 

Čo robievate vo svojom voľnom čase, keď nepracujete na stránkach?

KAMIL: Momentálne si viem oddýchnuť pri Fife, čiže se tam si dám nejaký zápas a snažím sa nájsť moju lásku k cvičeniu, ktorú hľadám už pomaly rok.

DANY: Haha na túto otázku je v momentálnom štádiu ťažko odpovedať. Sme približne mesiac a pol po spustení webu a mám pocit že s chalanmi od rána do večera moc iných veci neriešime. Ale ja inak rád vybehnem na bicykel či korčule, nepohrdnem i dúškom vínka.

IGOR: Rád cestujem po zaujímavých destináciách, z ktorých sa snažím čo najviac zachytiť a uploadnúť na DAYBYME.

13615444_1448124635213488_9038128268714804181_n

Sú tieto projekty vašim zamestnaním alebo robíte niečo iné a toto je skôr hobby?

KAMIL: Nie je minúty, kedy o DAYBYME nepremýšľam, a myslím, že je to podobne aj u Danyho a Igiho. Čiže za mňa áno.

DANY: Hobby prerástlo to plnohodnotnej práce.

IGOR: Dá sa povedať, že je to naša hlavná aktivita.

 

Koľko vám denne príde tak fotografii? Podľa čoho rozhodujete, ktorá sa uverejní?

KAMIL: Na Facebookovú stránku nám denne príde asi 60-70 a na Daybyme je to zatiaľ 300 príspevkov denne. Na Facebook vyberáme tie najlepšie, na Daybyme idú všetky. Kontrolujeme to podľa pravidiel a vyberáme z dnešného výberu tie, ktoré sú podľa nás najlepšie. Snažíme sa dať šancu každej dobrej fotke, čo príde.

 

Ďakujem Kamilovi, Danymu a Igorovi za skvelý rozhovor!

A čo vy, čitatelia. Ste už zaregistrovaní na DAYBYME? Ak nie, čas to zmeniť!

Za pozornosť Vám ďakuje Vaša ďalšia členka DNES komunity…

 

Barbora Šimašková (Aj ja mám profil na Daybyme! Nezabudnite si spraviť tiež 😉 )

 

Zdroje fotografií: jednotlivé Facebook stránky