Pod lupou: Fitlist + Súťaž

Vždy som si myslela, že jedálniček na mieru bol výsadou modeliek, celebrít alebo fitness maniakov. Párkrát som robila jedálniček sama, ale je to otrava. Hľadala som pohodlné riešenie pre ľudí, čo majú málo času a nechcú prerátavať kalórie z každej potraviny.

Jeden známy mi odporučil Fitlist, ktorý ponúka jedálniček zadarmo. Nečakala som od toho veľa. Čokoľvek čo sa na nete ponúka zadarmo prevažne nestojí za nič. Musím uznať, Fitlist na mňa zapôsobil a to som kritickejšia než Miranda Priestly v Diabol nosí Pradu. Dostala som možnosť vyskúšať ich platinový program, tak som ho umiestni12119090_527010847463644_2343860970950861749_nla pod svoju kritickú lupu. Plus, na konci článku mám pre vás pripravený malý bonus.

Nezabudnite: Vo dvoch sa to ťahá lepšie!

Čo od jedálnička na mieru očakávate?

A čo očakávate od seba? Schudnúť, pribrať alebo sa udržať na váhe? Fitlist ponúka všetky tri možnosti. Ja som sa rozhodla udržať si hmotnosť. Zadala som svoju výšku, váhu a ďalšie osobné údaje.

1

Vďaka týmto informáciám, mi boli schopní vypočítať denný príjem a vygenerovať jedálniček na 7 dní.

2

3

Veľmi sa mi páčila možnosť „Zmeniť jedlo“ , ktorá je hneď pod nadpisom. Konečne niekto, kto si aj uvedomuje, že jedlá nemusia vyhovovať každému a dajú mu možnosť zmeny. A to bez toho, aby musel meniť jedlá z iných dní.

Počet kalórii, obrázok jedla, zoznam potravín a recept je už samozrejmosť. Ak by udávali aj množstvo v mierkach ako sú čajové lyžičky, polievkové lyžičky a podobne, potešili by ma ešte viac. Pochybujem, že každý bude vážiť svoje jedlo a už určite nie ráno, keď ledva rozlepí oči.

„Je to pohodlné riešenie pre ľudí, čo majú málo času a nechcú rátať kalórie.“

 

Zloženie jedálnička:

Základný vzorec:

Bielkoviny: sacharidy: tuky by mali byť v pomere 20:55:25.

Po prerátaní náhodného jedálnička Fitlistu mi vyšli nasledujúce hodnoty:

Bielkoviny = 377 kcal z 1631 je 23%

Sacharidy = 769 kcal z 1631 je 47%

Tuky = 485 kcal z 1631 je 29%

Čo približne zodpovedá rozloženiu potravy na deň.

(Treba vziať do úvahy, že potraviny neobsahujú len tuk/bielkovinu/sacharid, ale sú zložené zo všetkých zložiek. Triedila som potraviny do jednotlivých kategórii približne podľa prevažujúcej zložky)

Probiotiká & prebiotiká

Vďaka neustálemu omieľaniu v časopisoch o zdraví už aj holuby na streche vedia, že musíme strážiť svoju črevnú mikroflóru. O prebiotikách ako takých už holuby moc nehovoria. Jedná sa o vlákninu, ktorá slúži ako potrava pre baktérie. Vynikajúca vláknina je pektín, obsahuje ho napríklad chleba. Otruby sú rovnako v poriadku, avšak ich musíte prijímať s dostatkom tekutín, inak hrozí zápcha. Vláknina zrýchľuje pasáž tráveniny hrubým črevom a tak obmedzuje kontakt sliznice s potencionálnym karcinogénom.

Ovocie & zelenina

Rastlinnú potravu vyriešil Fitlist jednoducho. Napísal, že si k tomu máte dať zeleninu. Je to výhodné, lebo zelenina obsahuje veľa vlákniny, vody a vitamínov a zasýti. Kalórii má podstatne menej, než čokoláda, čo máte v zásuvke stola. Kombinovať sa dá podľa sezóny a chutí, čo je veľmi praktické. Nemám rada mrkvu. Neviem ako vy, ale mne takýto prístup vyhovuje.

 

Naozaj schudnete?

Myslím si, že áno. Osvedčený recept je disciplína. Jedálniček ráta s príjmom kalórii a telesnou aktivitou na ich spaľovanie určenou na mieru, preto nevidím dôvod, prečo by nemal fungovať. V prípade, že máte nejakú chorobu ako ochorenie štítnej žľazy, cukrovku, srdcovocievne ochorenia a iné, jedálniček budete musieť upraviť podľa svojej predpísanej diéty a liekov. Najistejšie bude v tomto prípade poradiť sa s lekárom, ktorý vám môže odporučiť aj dietológa.

„Osvedčený recept je disciplína.“

Cvičíme s Fitlistom

Cvičenie nebolo nikdy mojou najväčšou vášňou, ale premáham sa úspešne už dlhší čas. Myslela som si, že Fitlist je len o jedle, odporúčané cviky ma preto milo prekvapili. Hlavne preto, lebo boli dostupné vo forme videa, ale aj obrázkov s popisom. K tomu si konečne niekto uvedomil (dotyčný má od Intra Vitamu špeciálne ďakujem), že nestačí povedať: „Rozcvičte sa“, ale nás, lemry lemravé, rozcvičil Fitlist sám.

4

5

 

iv fitlist

Fitlist v číslach:

6

Posledné slová na záver a PREKVAPENIE:

Fitlist mi dal nápady na recepty a generovaný jedálniček, s veľmi slušným rozložením jednotlivých živín. Mojím cieľom nebolo zhodiť na váhe, ale udržať si zdravú stravu a pravidelnú pohybovú aktivitu. Cítila som sa lepšie a určite som mala viac energie. Za seba môžem len odporúčiť.

Keďže ani tisíc slov nedokáže dokonalo opísať vlastnú skúsenosť, vybavila som pre Vás možnosť vyskúšať si Fitlist Platinový program  na jeden deň  zadarmo. Pošlite mi svoj email, aby som Vám mohla zaslať Voucher, v pravom panely (alebo pod článkom na tabletoch a telefónoch).

 

PLUS:

V mene hesla: Vo dvoch sa to ťahá lepšie!  som pre vás  a vašu kamarátku (kamaráta) Fitlist Platinový program na mesiac bez poplatkov. Pozrite sa a zapojte sa TU! new-facebook-logo-2015

——-Súťaž ukončená——-