Využite potraviny do poslednej molekuly

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, že kým žirafa vypije kávu, tak sa jej dostane do žalúdka úplne studená? Nie? Lebo myslíte len na seba. Stavím sa, že nikoho ani len nenapadne, čo sa stane s gruntom z kávy, zvyškov šupiek alebo trochou ryže. A to je veľká škoda. V rámci projektu šetrenia s potravinami, ktorý zastrešuje Potravinová banka, by bolo škoda neprispieť svojou troškou. Preto som pre vás zozbierala tipy, čo môžete spraviť so zvyšným jedlom. Dobrou správou je, že keďže kozmetika je drahá, ušetrí aj vaša peňaženka! A je podľa súčasných módnych trendov: BIO…

Lak na vlasy:

Šupky z pomaranča, citrónu alebo limetky prevarte vo vriacej vode spolu s cukrom a vznikne z toho osviežujúci lak na vlasy. Stačí scediť a naliať roztok do rozprašovača.

Zvyšok po turkovi (a nie je to telo v rozklade):

Turecká káva je nielen chutná, ale aj užitočná do posledného zrnka. Z kávovej usadeniny sa stane po zmiešaní s olejom alebo sprchovým gélom telový peeling.

Vajce:

Do koláčov treba prevažne bielka a žĺtka ostanú. Keď sa zahráte na čarodejníka a zmiešate ich s olejom a medom, vznikne z toho parádna maska na vlasy. Hlavne nezabudnite po použití vlasy dôkladne umyť so šampónom, aby ste neskončili s vajcom v mastných vlasoch. Med sa dá využiť aj na regeneráciu pokožky pier a tváre, vďaka svojim vitamínom, minerálom a antibakteriálnym účinkom. A nikdy sa nepokazí.

Ak vám naopak ostanú bielka, spolu s podrvenými škrupinkami vytvoria vypínajúcu a sťahujúcu masku na tvár.

Čajové vrecúška:

Chuť bylín z nich síce vyprchala, ale stále sa dajú využiť na neutralizáciu pachov v miestnosti.

Šupky z ananásu:

Pokiaľ nemáte veľmi citlivú pokožku alebo nie ste atopik, šupka z ananásu je príjemný peeling na telo. Samozrejme, šúchajte šupku z ovocnej strany… Podobne sa dajú použiť aj ďalšie šupky.

Neuvarená ryža:

Ostalo Vám trochu neuvarenej ryže? Nasypte ju do fľaše s trochou vody a zatraste. Ryža zoškriabe špinu zo stien a zanechá ich ako nové. Pravidelne takto tancujem na Shake it off.

Odporúčam používať ekologické fľaše, ktoré sa dajú opätovne použiť. Táto finta ma už veľakrát zachránila pred drhnutím so špongiou.

Staré pečivo:

Staré rožky nemusíte vyhodiť. Ak ich usušíte na kameň, môžete nimi rozbiť okno neobľúbeného suseda. Alebo ich zapiecť do žemľovky. Chleba je chutný obalený a osmažený vo vajíčku

Zvyšky zeleniny z polievky:

Spravte placky. A je to. Jednoduché.

 

Predtým, než sa rozhodnete jedlo vyhodiť, porozmýšľajte a zapojte kreativitu. V mnohých prípadoch sa z neho dá vyťažiť maximum. Ušetríte životné prostredie, potraviny a peniaze, ktoré môžete minúť na lepšie veci.

S pozdravom Bára.

Za asistenciu ďakujem Lenke H.