Problémy s efektivitou práce? Táto rastlina má odpoveď

Kde bolo tam bolo, mala som veľké problémy so sústredením. Stále som robila všetko možné, prokrastináciu doviedla do úrovne doktorandského titulu a samozrejme, nič nestihla. Ale našla som riešenie.

Keďže človek má málo času na prácu (v mojom prípade to bolo štúdium náročného predmetu menom patológia), potrebovala som nakopnúť.

Pár ľudí sa  ponúklo, že mi dajú jeden kopanec do istých miest, ale keďže som sa rozhodla, že psychické týranie stačí a fyzické netreba pridávať, objavila som túto techniku.

Odpoveďou je…

42.

Nie, robím si srandu. Jedná sa o paradajku.

Pomodoro technika

Túto techniku vymyslel Talian – Francesco Cirillo v 80-tých rokoch minulého storočia. Názov Pomodoro – taliansky paradajka (rajče) vznikla z kuchynských stopiek v tvare paradajky.

Ako pomodoro technika funguje?

Jednoducho. Premyslite si, čo potrebujete spraviť. Nastavte si 25 minúť a pracujte. Po 25 minútach nasleduje 5 minútová pauza.

Ak ste šikovne pracovali dve hodiny, zaslúžite si dlhšiu pauzu –  až 30 minút.

Môže to vyzerať  nasledovne:

25 minút – práca

5 minút  – oddych

25 minút – práca

5 minút – oddych

25 minút  – práca

5 minút – oddych

25 minút – práca

15 – 30 minút – veľká pauza, na ktorú ste sa tešili.

 

Osobne som si touto technikou veľmi zefektívnila učenie. Môžete využiť stopky, vziať si tradičný časovač z kuchyne, hodinky, mobil alebo využiť túto aplikáciu:

http://tomatoi.st/zsio

Ja osobne som si nastavovala 25 minútové odpočítavanie na tablete:

image5318

Nevýhody

Určite vás niečo vyruší, budete musieť ísť na toaletu alebo vás prepadne veľký hlad a buď zjete, čo leží pred vami, alebo jedlo z chladničky.

Napriek tomu som si zlepšila sústredenie a učenie patológie mi zabralo podstatne menej času, ako keby som prokrastinovala a následne stresovala celý nasledujúci deň.

 

Príjemné učenie/prácu praje

Vaša Barborka.